Реклама

Важен бод за Борец во битката за опстанок во лигата

borec - sileks

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа шесте натпревари од 31. коло по кое останува неизвесна трката за третата позиција која обезбедува учество во евро-куповите следната сезона како и борбата за опстанок.

Велешки Борец гостуваше во Кратово и освои многу значаен бод. Силекс и Борец одиграа без победник 1:1.

Kegi Mobi

Кратовчани поведоа со гол на Ѓорѓиев во првото полувреме, израмни Мишов од пенал во финишот од мечот. До крајот на сезоната Борец игра со два директни конкуренти во борбата за опстанок. Во Велес гостува Ренова, а потоа во последното коло гостува во Струмица на Академија Пандев.

Можеби ќе ве интересира: