Реклама

Во велешкиот ковид центар состојбата е стабилна

nova fotka Bolnica Veles 997x485

Бројот на хоспитализирани пациенти во велешката болница во моментов е 49. Од нив, 37 имаат потврдени позитивни тестови, тројца пациенти се сомнителени на вирусот, и девет имаат негативни брисеви, но се задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 26 пациенти. На инфективното оддееление има 26 пациенти, на интерното одделение има шест пациенти , а во Модуларната болница се лекуваат 17 пациенти.

Agria
Kegi Mobi

Во последните 24 часа испишани се тројца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Можеби ќе ве интересира: