Реклама

Трета жртва од коронавирусот во државава

Коронавирусот ја однесе и третата жртва во земјава. Почина пациентката којашто веќе неколку дена беше на апарати за дишење, објави министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција.

Zito baner

Како што кажа министерот, починатата е од Дебар, на возраст од 66 години, а претходно боледувала од висок крвен притисок.

Agria