Реклама

Нови пет случаи на коронавирус, во Велес нема нов случај

Veles dron Ivan

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа не е регистриран нов случај на коронавирусот, нема оздравен пациент . Бројот на активни случаи во градот е четири.

Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје –  3, Куманово и Тетово – по 1.

Agria

Регистрирани се 8 оздравени пациенти, пријавено е едно починато лице од Кичево (39 г), починато во болнички услови.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.645, бројката на оздравени пациенти е 149.916, на починати е 5.478, а бројот на активни случаи изнесува 251.

Можеби ќе ве интересира: