Реклама

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Министерот Филипче закажа прес конференција во 14:30 часот

Министерот за здравство Венко Филипче закажа прес конференција за 14:30 часот. На неа се очекува да ги соопшти најновите информации околу кризата со коронавирусот, но и за новозаразените. Денеска се откриени нови 18 случани, а со нив бројката на новозаболени се искачи на 219 лице.

Zito baner

Следете ја прес конференцијата тука:

Agria