Реклама

Реми во првиот подготвителен натпревар за новиот второлигаш Локомотива од Градско

Димче Тодоровски, тренерот на новиот второлигаш Локомотива Градско, дебитраше со реми на својот прв натпревар во подготвителниот период. Локомотива и Слога од Виница одиграа без голови во првиот натпревар од подготовките.

Иако на натпреварот не беа постигнати голови, тренерите на обете екипи тестираа повеќе тактички замисли, а резултатот беше во втор план.

Agria

Следен натпревар во подготвителниот период за Локомотива од Градско е пријателскиот натпревар против второлигашот Кожув од Гевгелија, кој ќе се одигра во среда на 21 јули.

Можеби ќе ве интересира: