Реклама

Кавадарчанец истепал полицаец

Kavadarci plostad

32-годишен кавадарчанец утрово е усапсен откако физички нападнал полицаец. Инцидентот се случил на истата улица на која се наоѓа и полициската станица во Кавадарци.

„На 20.07.2021 во 01.40 часот на ул.„7-ми Септември“ во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода Х.В.(32) затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службeни дејствија“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Текстот продолжува под рекламите

Agria

По целосно документирање на случајот против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: