Реклама

Велешкиот градоначалник Аце Коцевски нема коронавирус

Ace Kocevski 26.03.2020

Негативни се тестовите за коронавирус на велешкиот градоначалник Аце Коцевски. Тој и неговата сопруга ја немаат болеста, објави градоначалникот Коцевски пред малку на својот профил на фејсбук. Тој беше тестиран бидејќи неговата сопруга имале контакт со двајца од заразените велешани, на кои им била матичен лекар. Коцевски и неговата сопруга од завчера се во самоизолација.