понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

Нови пет случаи на делта-сојот во Македонија

Делта верзијата на коронавирусот почна да се шири во државата, а најголем дел од случаите се од Тетово, вели министерот за здравство, Венко Филипче.

Во моментов детектирани се вкупно 8 случаи на заразени со индискиот сој. Во последната недела се откриени 5 случаи, од нив 3 во Тетово и по еден во Скопје и Куманово.

Agria

Филипче вели и дека се размислува за воведување на некакви ограничувања за оние кои не се вакцинирани.

Можеби ќе ве интересира: