Реклама

Седум велешани казнети за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита

policija maski

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Велес, за мерката за задолжително носење лична заштита на лице, регистрирани се седум прекршоци.

Во период 21/22.07.2021 за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се 18 лица, од кои седум во Велес и 11 во Кавадарци и против нив се поднесени соодветни поднесоци.

Agria

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Можеби ќе ве интересира: