Нови 17 случаи ковид-19, еден починат

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа во Велес не е регистриран нов случај на коронавирусот. Нема активни случаи на ковид-19 во градот. Mинистерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.896 тестирања, а регистрирани се 17 нови случаи на ковид-19 и тоа во Тетово – 9, Скопје … Продолжи со читање Нови 17 случаи ковид-19, еден починат