24 нови случаи на ковид-19, нема новозаразени во Велес

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа не e регистриран нов случај на коронавирусот, нема ниту оздравен пациент . Бројот на активни случаи во градот е четири. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.133 тестирања, а регистрирани се 24 нови … Продолжи со читање 24 нови случаи на ковид-19, нема новозаразени во Велес