Нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот, можно е воведување на трета доза вакцина

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче кој денеска заедно со премиерот Зоран Заев беше во посета на реконструираната општа болница во Гевгелија. Филипче одговарајќи на новинарско … Продолжи со читање Нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот, можно е воведување на трета доза вакцина