сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Тешко повреден жител на село Иванковци откако паднал од трактор

traktor

43 годишен жител на село Иванковци се здобил со тешки телесни повреди во несреќата што се случила вчера кога тој паднал од трактор.

“На 31.07.2021 во 17.30 часот било пријавено дека во Медицинскиот центар Велес бил донесен Д.А.(43) од с.Иванковци, кој се здобил со тешки телесни повреди при пад од трактор, се вели во соопштението од СВР Велес.

Agria

Од страна на полициски службеници од СВР Велес било излезено на лице место.

Можеби ќе ве интересира: