Реклама

Регулаторна го објави новиот ценовник на нафтените деривати

Трета недела по ред цените на нафтените деривати паѓаат.

Zito baner

Минатата недела се намалија за три до пет денари за литар.

Agria

Новата цени за бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 48,50 денари за литар, или намалување на цената за 1 денар. ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтини за 1,50 денари за литар и ќе се продава за 50,50 денари.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемија за 0,50 денари по литар, и изнесуваат 46 односно 35 денари.