сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Продолжува нестабилното време, значитечно опаѓање на температурите

kruzen tek Veles nova slika

Денеска времето во земјава ќе биде умерено облачно и нешто потопло. Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Agria


Од утре температурата значително ќе се намали, а долж Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер.


До среда ќе преовладува променливо облачно време со услови за краткотраен локален дожд, претежно во западните делови.

Можеби ќе ве интересира: