сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Борец го совлада Вардар во контролен натпревар

FK Borec

Екипите на Борец и Врадар втората овосезонска репрезентативна пауза ја искористија за меѓусебен пријателски натпревар.

Содржината продолжува под рекламата

Борец го совлада Вардар со 2:0 со головите на Ѓоре Ѓоргиев и Алекс Талевски.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Двата тима настапија со комбинирани состави, а Христов односно Глигоров, двајцата тренери сега имаат појасна слика кој од резервистите кои досега немаа голема минутажа може да одговори и на официјален натпревар.

Можеби ќе ве интересира: