сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Фудбалерките на Борец одигра реми против Каменица Саса

Фудбалерките на Борец и Каменица Саса одиграа натпревар за заборав. Без некои посериозни шанси од обете страни на стадионот “Зоран Паунов” во Велес, натпреворот заврши нерешено 0:0.

Содржината продолжува под рекламата

Засилениот тим на Борец успешно му парираше на ланскиот шампион во Првата женска фудбалска лига екипата на Каменица Саса не дозволувајќи ниту една посериозна шанса за гол. Натпреварот изобилуваше со погрешни додавања од двете страни.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По две одиграни кола Борец, и Каменица Саса имаат четири освоени бода.

Можеби ќе ве интересира: