сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Приведен дилер на дрога од Велес

Droga 1

Полициски службеници од СВР Велес вчера во 19.15 часот, го лишиле од слобода К.Р.(35) од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети.

Содржината продолжува под рекламата

“На 12.10.2021 во 19.15 часот, полициски службеници од СВРВелес го лишиле од слобода К.Р.(35) од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети”, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: