48 годишен велешанец почина во велешкиот ковид центар

48 годишен велешанец е нова жртва на коронавирусот. Тој вчера починал во велешкиот ковид центар.Содржината продолжува под рекламата Од велешката болница информираат дека во моментов таму се хоспитализирани 54 пациенти со ковид-19, од кои 32 се со потврдени позитивни тестови, пет пациенти се сомнителени на вирусот, а 17 пациенти имаат со негативен тест, но се … Продолжи со читање 48 годишен велешанец почина во велешкиот ковид центар