сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Две лица физички нападнале 50 годишен маж во неговиот дом

Selo Omorani

50-годишен маж од велешкото село Оморани до велешката полиција пријавил дека две лица физички го нападнале во неговата семејна куќа.

„На 14.10.2021 околу 00.30 часот во СВР Велес, С.Т.(50) од с.Оморани, општина Чашка, пријавил дека две лица со закана влегле во неговиот дом во с.Оморани физички го нападнале и му одзеле пари“, велат од полицијата.

Agria

Од полицијата најавија дека се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: