сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Нарушен јавниот ред и мир во Велес, тепачка помеѓу три лица

tepacka

Велешката полиција во дневниот билтен регистрира дека на улицата Благој Леов во Велес е регистрирана физичка пресметка во текот на вчерашниот ден

„На 13.10.2021 во 13.20 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Благој Леов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Б.(40) од една и З.Р.(40) и нејзиниот малолетен син од друга страна“, соопштија од полициска станица Велес.

Agria

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: