Реклама

НБА ѕвездата и соиграчите успешно рехабилитирани

Пред петнаесетина денови беше објавено дека четворица кошаркари на Бруклин Нетс, меѓу кој и нивниот најдобар играч Кевин Дурант беа позитивни на Ковид 19.

Zito baner

Денес, директорот на НБА тимот Маркс Шон, за американските медиуми потврди дека сите се успешно рехабилитирани. Додека Дурант и соиграчите беа на реахабилитација, останатиот тим на Бруклин Нетс беше ставен во целосен карантин.

Agria

Играчите на Нетс не беа единствените кои беа заразени од Ковид-19, претходно беше констатирано дека Руди Гобер и Донован Мичел, беа заразани од коронавирусот, при што беа целосно рехабилитирани.