Реклама

Кавадарчанка пријавила дека била тепана од своjот сопруг

semejno nasilstvo

39 годишна кавадарчанка пријавила дека била жртва на семејно насилство. Таа случајот го пријавила во ОВР Кавадарци на 14.01. оваа година.

Содржината продолжува под рекламата

„На 14.01.2022 год. во ОВР Кавадарци 39-годишна жена од Кавадарци пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг С.Н.(40)“ изјави Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По целосно документирање на двата случаја ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: