Кавадарчанка пријавила дека била тепана од своjот сопруг

39 годишна кавадарчанка пријавила дека била жртва на семејно насилство. Таа случајот го пријавила во ОВР Кавадарци на 14.01. оваа година.Содржината продолжува под рекламата „На 14.01.2022 год. во ОВР Кавадарци 39-годишна жена од Кавадарци пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг С.Н.(40)“ изјави Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.Содржината продолжува под … Продолжи со читање Кавадарчанка пријавила дека била тепана од своjот сопруг