Реклама

Времето денеска сончево со слаб умерен ветер

Времето денес ке биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ке се движи од 15 до 22 степени.

Zito baner

Од УХМР соопштуваат дека следува стабилен период, на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Agria

Од сабота ке има промена на временската прогноза каде ќе има зголемување на облачноста, а од идната недела ќе има услови за локален дожд.