Реклама

Наместо да седи во изолација, орешанец извршил тешка кражба

SVR Veles

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.П.(53) од с.Ореше, општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба“, „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи“ и ,,непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 13.06.2021 во периодот од 00.00 до 04.00 часот во Велес, со употреба на сила и тврд предмет извршил тешка кражба во куќата на Н. Г., одземајќи три пушки, кои со дозвола ги поседувал оштетениот.

Agria

Можеби ќе ве интересира: