Реклама

Временска прогноза

Veles so dron Januari 20202

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови.

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени. УВ=8

Во следните денови ќе се задржи многу топло време, особено во јужните делови од земјата. Нестабилно ќе биде денеска и во сабота, а од недела се очекува постепено стабилизирање на времето.

Можеби ќе ве интересира: