Реклама

Цените на горивата остануваат со иста цена, се менува цената на мазутот

Benziska pumpa

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат, додека малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,000 ден/кг и сега ќе изнесува 54,291 ден/кг.

Од 24.6.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Agria

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 110,00 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 112,00 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 110,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 107,00 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 54,291 (денари/килограм)

Можеби ќе ве интересира: