Реклама

98 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Policija nov radar

На автопатот Куманово – Скопје – Велес, каде максималната дозволена брзина на движење е 120 километри на час, сообраќајната полиција вчера казнила 98 возачи кои возеле над дозволеното.

Од нив дури 18 возеле со над 50, а три возила се движеле со над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од МВР соопштија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да се придонесе за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира: