Реклама

(ФОТО) Ватерполо натпревар на велешко езеро

По повод празникот Илинден, на велешко езеро „Младост“ вчера се одигра промотивен ватерполо натпревар. Организатори беа Ватерполо федерција на Македонија и Македонски спасител – здружение за безбедност на вода и планина.

Zito baner

Целта на овој ревијален натпревар на езерото Младост беше да се промовира ватерполото како спорт пред велешани.

Содржината продолжива под рекламата

Agria

Натпреварот заврши нерешено, но резултатот не беше во преден план.

Можеби ќе ве интересира: