Реклама

59 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

На автопатот Куманово – Скопје – Велес, каде максималната дозволена брзина на движење е 120 километри на час, сообраќајната полиција вчера казнила 59 возачи кои возеле над дозволеното.

Zito baner

Од нив четворица возеле со над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од МВР соопштија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да се придонесе за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира: