недела, 4 декември, 2022
Реклама

Притвор за неготинчанецот кој ја претепа љубовницата до кома

policija lisici

Основното јавно обвинителство побара притвор за неготинчанецот осомничен за тешка телесна повреда при семејно насилство врз жена. Претходно полицијата објави дека 51-годишниот П.Н. претепал 46 годишна жена во нејзиното живеалиште, а од ударите таа паднала во коматозна состојба и била пренесена со Брза помош во Клиничкиот центар во Скопје. Обвинителството, откривајќи нови детали, информира дека жртвата претходно била турната во туш кабина во бањата.

„На 2 август, по вербална расправија, осомничениот извршил семејно насилство врз жена со која претходно повеќе години живеел во вонбрачна заедница. Тој повеќе пати ја удирал со бокс во главата, а потоа ја турнал кон туш кабината во бањата. Оштетената паднала и се здобила со тешка телесна повреда од која западнала во коматозна состојба. По интервенција во Општа болница – Кавадарци, таа била итно пренесена на лекување во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје“, гласи соопштението на ОЈО.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Претходно, според инфото на полицијата, насилникот бил во љубовна врска со жената која ја нападнал.

Можеби ќе ве интересира: