Реклама

Приведен 48 годишен маж од велешко кој физички ја нападнал својата ќерка

lisici

Секторот за внатрешни работи Велес информираше дека во текот на вчерашниот ден бил лишен од слобода 48 годишен маж, кој бил пријавен дека физички ја нападнал својата ќерка.

„На 07.08.2022 година во 22.00 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Г.Ј.(48) од велешко, постапувајќи по пријава според која по кратка вербална расправија во семејната куќа физички ја нападнал неговата ќерка“, информираа од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Тој бил приведен во Полициска станица во Велес и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: