Реклама

Велешанец и се заканувал на сопругата преку социјални мрежи

semejno nasilstvo

Велешанец и се заканувал на својата сопруга преку социјалните мрежи. Таа го пријавила во полиција, а кога се сретнале во Центарот за социјални работи, каде што почнале бракоразводна постапка, велешанецот продолжил со заканите.

„На 11.08.2022 година во Полициската станица во Велес, 34-годишна велешанка пријави дека преку социјална мрежа добила недолични пораки од нејзиниот сопруг А.З., а кога се сретнале во Центарот за социјална работа, каде започнуваат бракоразводна постапка, тој ѝ упатил закани“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: