недела, 4 декември, 2022
Реклама

Временска прогноза

veles, avgust, semafori

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени. УВ=7

Agria

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Во следните денови ќе има стабилизирање на времето со брз пораст на дневните температури, освен во вторник кога во попладневните часови се очекува локална нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можеби ќе ве интересира: