Реклама

Фазлагиќ ќе го носи дресот на Дунајска Стреда

Македонскиот репрезентативец Енис Фазлагиќ после осум месеци во Краков повторно се врати во Словачка, па Висла каде дојде зимоска од Жилина сега ја замени со Дунајска Стреда, која го зема фудбалерот за врка на едногодишен договор со опција за откуп.

Инаку Дунајска Стреда е тим кој има добар почеток и по пет кола е на второто место во првенството зад Слован Братислава.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Играчот за врска на почетокот на оваа година премина во Висла Краков, за трансефeр вреден 500.000 евра и потпиша четири ипол годишен договор, но полскиот тим испадна во Втората лига., па на Фазлагиќ му беше дозволено да побара нова средина.

Можеби ќе ве интересира: