Реклама

Осомничено лице за загрозување на сигурноста на градоначалникот на Митко Јанчев

Mitko Jancev naslovna

Основното јавно обвинителство Кавдарци оформи предмет и поведе постапка против едно лице за кривично дело „Загрозување на сигурноста“.

Лицето, како што информира Јавното обвинителство преку коментар на социјалната мрежа Фејсбук, упатило закана кон актуелниот градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев дека „нема да умре од болест или старост“.

Agria

Осомниченото лице претходно е осудувано за повеќе кривични дела за закани кон градоначалникот и неговото семејство.

По предлог на надлежниот јавен обвинител, судијата на претходна постапка му определи мерка куќен притвор во траење од осум дена на осомничениот.​ 

Извор на веста: Телевизија 24

Можеби ќе ве интересира: