Реклама

Србин застрела црногорец во Хрватска, па почина на пат кон болницата

Граѓанин на Србија застрелал и ранил државјанин на Црна Гора, кој подоцна починал на пат кон болницата во Колањски Гајец на Паг, на популарната плажа Зрче, во месноста Катарелац.

Во четвртокот околу шест часот од огнено оружје бил повреден маж, кој починал во возило на Брза помош на пат кон болница, а лице поврзано со тој настан било пренесено во полициските простории, соопштија од Задарска ПУ.

Agria

Полицијата соопшти дека околу шест часот утринава добила дојава дека едно лице е рането од огнено оружје во Колањски Гајец на Паг, во месноста Катарелац.

На местото на инцидентот биле испратени полициски службеници, а набрзо во полициските простории било приведено лице поврзано со наведениот настан.

Повредениот починал во брзата помош на пат кон болница.Сите надлежни се на местото на настанот за да се утврдат сите факти и околности на настанот, информираат од ЈП Задар.

Како што дознава Задарски.хр од луѓе на терен, настанот се случил пред ноќниот клуб Ноа во Катарелац, каде се судриле странски државјани.

Причината за конфликтот се уште не е позната, а во пресметката учествувале државјанин на Црна Гора и државјанин на Србија, јавуваат хрватските медиуми.

Можебу ќе ве интересира: