вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Полицијата активна на терен, уште двајца велешани приведени кои биле барани со потерница

zatvor Idrizovo

Секторот за внатрешни работи Велес информираше дека уште двајца велешани се приведени кои биле барани по наредба од Основен суд Велес за издржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

„На 25.08.2022, полициски службеници од СВР Велес го привеле М.З (31) од Велес, кој бил баран по наредба од Основен суд Велес за издржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Идризово“.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

„На ден 25.08.2022 година полициски службеници од СВР Велес го привеле Б.А (49) од Велес, кој бил баран по наредба од Основен суд Велес за издржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Идризово“, соопштија од СВР Велес.

И двете лица се предадени во установата за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира: