Реклама

Борец декласиран во Струмица од Беласица

Фудбалскиот клуб Борец продолжува да тоне. Денес во рамките на второто коло од Втората фудбалска лига во Струмица беше декласирана од екипата на Беласица со високи 5:0 и го забележа вториот пораз во првенството.

Ненавремените подготовки, и турбуленциите во клубот си го зема данокот. Велешани на теренот изгледаа анемично, а само на моменти покажуваа дека имаат квалитет да се носат со противникот. По само две кола се поставува прашањето дали велешката гордост е кандидат за Трета лига.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Домаќинот беше доминантен во текот на целиот натпревар. До 30 минута веќе имаа сигурно водство од 3:0, а до крајот на натпреварот постигнаа уште два погодоци за конечни 5:0. Следното коло во Велес гостува екипата на Тетекс од Тетово.

Можеби ќе ве интересаира: