недела, 4 декември, 2022
Реклама

Камионџија удрил во тунел на патот Градско-Прилеп

Камион „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (62) од Кавадарци ноќеска околу 1:30 часот удрил  во тунел на патот Градско-Прилеп. 

„На 28.8.2022 околу 1.30 часот на патот Градско-Прилеп, товарно моторно возило „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(62) од Кавадарци удрило во тунел“, соопштија од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди, и е примен во Општата болница Кавадарци. Екипа од Полициската станица Кавадарци извршила увид на местото на настанот.

Можеби ќе ве интересаира: