сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Приведени двајца велешани и државјанин на Србија, во автомобилот пронајден кокаин

Kokain

Во рутинска контрола на автомобил управуван од Т.Т.(40) од Велес, службениците на СВР Велес пронајдена и одземана е бела прашкаста материја-кокаин. Во возилото покрај Т.Т.(40) биле и Д.П.(37) од Велес и Г.Ж.(41) од Р.Србија.

„На 29.08.2022 околу 02.15 часот полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Г.Ж.(41) од Р.Србија, Д.П.(37) и Т.Т.(40) двајцата од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни сусптанци и прекурсори“. При извршена контрола на автомобил управуван од Т.Т, кај истиот се пронајдена и одземана е бела прашкаста материја-кокаин.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицата се приведени во полициската станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересаира: