сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Приведен разбојник во Велес

Во Велес денес полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.К.(39) од Велес, кој заедно со уште едно женско лице извршиле разбојништво врз велешанецот Д.М.(33).

„Денеска (30.8.2022), полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.К.(39) од Велес, затоа што на 29.8.2022 со уште едно женско лице физички го нападнале Д.М.(33) од Велес и му одзеле пари“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересаира: