сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Временска прогноза

veles tabla vlezot

Прeтпладне сончево со мала до умерена облачност.

Попладне и кон крајот на денот променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Agria

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена. УВ=6

Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Можеби ќе ве интересира: