Реклама

Физички нападнат велешанец, крадци се обиделе да му одземат пари

kradec na stan

На 05.10.2022 во 13.00 часот во СВР Велес, С.У.(33) од Велес пријавил дека околу 12.00 часот на ул.„Илинденска“ во Велес, А.Н. и Д.Н. од Велес физички го нападнале и се обиделе да му одземат пари, но не успеале.

Се работи на расчистување на случајот.

Agria

Можеби ќе ве интересира: