вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Приведени двајца велешани во Штип, кај нив е пронајдена дрога

stip-2

Пред два дена односно на 21.11.2022 во 22.30 часот на експресниот пат Штип-Скопје, кај населбата „Три чешми“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги привеле С.В.(38) и Р.С.(46), двајцата од Велес, затоа што при контрола на возилото во кое се превезувале, кај С.В. биле пронајдени и одземени марихуана, хероин и таблети.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Agria

Moжеби ќе ве интересира: