(ВИДЕО) Страшна повреда на саудискиот фудбалер, итно префлрен во Германија

Саудиска Арабија вчера го шокираше светот откако во 1. коло од групата Ц ја совлада Аргентина со 2:1. Аргентинците водеа со 1:0 на полувремето со голот на Лео Меси од пенал, но Саудијците преку Ал Шехри и Ал Даусари го свртеа натпреварот на почетокот на вториот дел и херојски ја задржаа предноста до крајот на … Продолжи со читање (ВИДЕО) Страшна повреда на саудискиот фудбалер, итно префлрен во Германија