вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Официјално: Роналдо повеќе не е играч на Манчестер Јунајтед

Манчестер јунајтед и Кристијано Роналдо се договорија да го раскинат договорот, потврдија од клубот од „Олд трафорд“. Роналдо минатата сезона направи кам-бек во Англија. По одличната прва сезона во која беше најдобар стрелец во клубот, тој годинава имаше многу проблеми.

„Кристијано Роналдо го напушта Манчестер Јунатед на заедничка согласност, тоа стапува на сила веднаш. Клубот ми благодари за неговиот огромен допринос во двата престоја на Олд Трагофорд, постигнувајки 145 голови на 346 натпревари и му посакуба него и неговото семејство се најдобро во иднина”, стои во клубското соопштение.

Agria

Новиот менаџер на клубот, Ерик тен Хаг го пресели на клупата за резерви што доведе до почеток на несогласувањата со Португалецот. Чашата ја прели интервјуто на Роналдо со Пирс Морган во кое ги нападна буквално сите кои некако се поврзани со клубот.

Можеби ќе ве интересира: