Велешанка физички ја нападнала свекрвата, синот и сопругот

Велешанка физички ја нападнала својата свекрва, синот и сопругот, а кога пристигнале да интервенираат и еден од полициските службеници. „На 22.11.2022 во 19.35 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода В.З.(40) од Велес. Таа, по кратка расправија, физички ја нападнала нејзината свекрва, нејзиниот малолетен син и сопругот. При интервенција на … Продолжи со читање Велешанка физички ја нападнала свекрвата, синот и сопругот